FOTO: “Ja likās, ka sliktāk vairs nevar...” rīdzinieki sašutuši par neglītu barjeru Vecrīgas priekšā 1

Sabiedrība
11. jūnijā 11:16 2024. gada 11. jūnijā 11:16
 
Ziņu
nodaļa
| Jauns.lv
Iestājoties vasarai, Rīgas centru un Vecrīgu nu jau atkal izgrezno tautā gan mīlētie, gan nīstie pārnēsājamie stādījumi, taču šogad vienus no vārtiem uz vecpilsētu – Kaļķu ielas beigas – “rotā” kas iepriekš neredzēts – pārnēsājama barjera.

“Kāds ir uzvārds tam, kurš šo saskaņoja?” sociālajos tīklos vaicā lietotājs, reaģējot uz ievietotajām fotogrāfijām. Pēkšņi Kaļķu ielas galā, tieši pretī Brīvības piemineklim izvietotā barjera nepatīkami pārsteigusi daudzus.

Vairums ir vienisprātis, ka tās ierīkošana pilsētas skaistumu vasarā nevairo, taču grūti nepiefiksēt arī izpildījumu. Barjera puslīdz taisni novietota uz kaut kādas milzīgas betona plāksnes, kura pati stāv uz gadiem nemainītā, nolietotā un iestaigātā seguma. Ja rūpīgi ieskatās – no elektriskās barjeras projām stiepjas vadiņš. Tas ar savilcējiem rupji pietīts pie blakus esošās ceļazīmes un tad ar tiem pašiem savilcējiem nostiepts gar blakus esošās viesnīcas “Roma” ēkas skaistajiem lampu stabiem. Kopumā aina atgādina kādu ašo risinājumu elektrības padevei, piemēram, mūzikas festivāla teltij, kura konkrētā vietā atradīsies vien īsu laiku.

Saistītās ziņas

Lielais jautājums: "Kā atdzīvināt Vecrīgu?"
"Ja Rīga bremzēs, būs slikti": Aigars Rostovskis par Vecrīgas atdzīvināšanu
"20 eiro par kartupeļu pankūkām!” Cenas kādā Vecrīgas bārā šokē apmeklētājus 2

Barjeras labajā pusē ir tautā par “ķieģeli” sauktā ceļazīme – sarkans aplis, kas turpina neizdaiļot ieeju Vecrīgā. Uz tās rakstīts: “Izņemot Pilnsabiedrības “SBSC” un personas apvienības 3A darbu veicēju transportu”. Gan “SBSC”, gan “3A” minēti, kā slavenā Vāgnera teātra atjaunošanas darbos iesaistīti. Jauns.lv sazinājās ar Rīgas Domi, lai noskaidrotu vairāk par barjeras izvietošanu.

Citi šobrīd lasa

Ko dara kādreizējais Latvijas premjers Valdis Birkavs? Raksta atmiņas, kritizē jaunos, aizstāv Avenu, klausās operu
Kuriem Saeimas deputātiem šogad ir bijušas vislielākās mēnešalgas?
FOTO: Brīvības ielā Rīgas centrā pamatīga avārija
Pievienot komentāru