"777" triumfs! "Zelta mikrofonu" par pagājušā gada labāko mūzikas albumu saņem "Astro'n'out"

Kultūra
9. martā 01:07 2024. gada 9. martā 01:07 | Papildināts, 8. martā 21:39
 
Ziņu
nodaļa
| Jauns.lv/LETA
Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta mikrofons" par labāko 2023.gadā izdoto albumu šovakar saņēma grupa "Astro'n'out" ar ierakstu "777", par labāko dziesmu tika atzīta Fiņķa un "Patrisha" (Patrišas) skaņdarbs "Raķešu zinātne".

Par pagājušā gada labāko hiphopa mūzikas albumu tika atzīts dueta "Netīrās cilpas" ieraksts "Melnezera grāmata", savukārt kategorijā "Gada popmūzikas albums" uzvarēja "Astro'n'out" ar ierakstu "777".

Par gada labāko roka vai metāla mūzikas albumu tika atzīts Lapsenes (Arta Dvariona) ieraksts "Sākums", bet kategorijā "Indie vai alternatīvās mūzikas albums" tika sumināta apvienība "Juuk" par albumu "Muļķa stabule".

Labākais pagājušā gada elektroniskās mūzikas albums ir mūziķes "Sign Libra" ieraksts "Hidden Beauty".

Par labāko pagājušajā gadā izdoto tautas vai pasaules mūzikas albumu tika atzīts grupas "Auļi" ieraksts "Ķekatās", bet kategorijā "Džeza, fanka vai soula mūzikas albums" uzvarēja Toms Rudzinskis ar ierakstu "Abyss".

Labākais klasiskās un vokālās mūzikas albums pērn bija Sigvarda Kļavas diriģētā Latvijas Radio kora ieraksts "Lūcija Garūta. Ābele/Apple Tree", bet kategorijā "Starpžanru un instrumentālās mūzikas albums" uzvarēja Reinis Sējāns un Liepājas Simfoniskais orķestris ar ierakstu "Vārna".

Balvu par labāko debiju saņēma elektroniskās mūzikas producents un izpildītājs "Mickeen" ar ierakstu "Hyalite".

Kategorijā "Kantri vai šlāgera mūzikas albums" uzvarēja Edvards Strazdiņš ar ierakstu "Lauku dzīves miera osta", bet par labāko mūzikas albumu bērniem tika atzīts Laura Reinika, Rūtas Reinikas-Preisas un Sofijas Timmas ieraksts "Ričijs Rū rīko koncertu 2".

Saistītās ziņas

Noskaidro, kas cīnīsies par "Zelta mikrofona" "gada dziesmas" titulu!
Izdalītas "Zelta mikrofona" balvas. Gada albumu radījis Shipsea, gada dziesmu - Dons. Balva tiek arī "Prāta vētrai" 1
Grupa "Credo" saņems "Zelta mikrofonu" par mūža ieguldījumu

Par labāko videoklipu tika atzīta Fiņķa un "Patrisha" dziesmas "Raķešu zinātne" ekranizācija, labākais koncertieraksts padevies grupai "Sudden Lights" no koncerta Mežaparka Zaļajā teātrī, bet kategorijā "Albuma dizains" uzvarēja grupa "Singapūras satīns" par albuma "Super" izskatu.

Dažādās platformās straumētākais ieraksts pērn bijis grupa "Sudden Lights" dziesma "Aijā", bet iedzīvotāju balsojumā par gada dziesmu tika atzīta dziedātāja Mika Galvanovska "Par savu zemi saukt".

Kategorijā "Radio hits" uzvarēja dziedātājs Dons ar dziesmu "Divatā". Vērtējot biežāk atskaņotākās dziesmas, vērā tiek ņemtas Latvijas radiostacijas, kurās skan Latvijā radīta mūzika, un visvairāk reizes atskaņotās dziesmas pēc to skanēšanas biežuma tiek reizinātas ar radiostaciju reitingiem. Uz "Radio hita" balvu pretendēja tie ieraksti, kas ierakstīti, reģistrēti un atskaņoti laika posmā no 2022.gada 2.decembra līdz 2023.gada 1.decembrim.

Grupa "Credo" apbalvošanas ceremonijā piektdienas vakarā tika godināta ar apbalvojumu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā. Šogad grupa svin 50 gadu pastāvēšanas jubileju. Tās sastāvā muzicē Guntis Veits, Armands Alksnis, Aivars Vīksna un Gundars Lintiņš.

Grupas "Credo" dibinātājs ir basģitārists Valdis Skujiņš, kurš 1974.gada 4.oktobrī sāka mēģināt ar dziedātāju Ginu Burkēvici un ģitāristu Aivaru Liepiņu. Pastāvēšanas 50 gados dažādos laikos grupas sastāvā bijuši arī Verners Bokums, Valērijs Kosmiņins, Irēna Burkēvice, Viktors Dreimanis, Raivis Krūms, Aldis Langbaums, Guntars Brečs, Eduards Glotovs, Guntars Endzelis un citi. Grupas pastāvēšanas laikā izdoti astoņi albumi, trīs izlases, iznākusi Andras Alksnes sarakstītā grāmata "Credo" un Ilzes Kungas-Melgailes dokumentālā filma "Mana mūzika - mans Credo".

"Zelta mikrofona" vērtēšanai šogad bija iesniegti kopskaitā 478 pieteikumi - 163 albumi, 134 dziesmas, 120 videoklipi, 46 debitanti un 15 koncertieraksti video formātā.

Jau ziņots, ka visvairāk jeb piecas nominācijas "Zelta mikrofona" balvai saņēma Fiņķis un "Patrisha" ar dziesmu "Raķešu zinātne", četras nominācijas ieguva grupas "Astro'n'out" un "Singapūras satīns", bet pa trim nominācijām - grupas "Sudden Lights", "Instrumenti" un dziedātājs Dons.

Citi šobrīd lasa

Latvijas astrologs Kristaps Baņķis brīdina: šie Jāņi būs trauksmaini un bīstami 2
Vai Andris Bērziņš sievas greizsirdības dēļ zaudējis iespēju spēlēt izrādē?
Studenti neizpratnē: viņus aicina apmaksāt pusdienas eksāmena komisijai 150 eiro vērtībā
Pievienot komentāru