Aldis Vilde (no labās) un Aleksejs Rumjancevs. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Smaiļotāji Vilde/Rumjancevs netiek pie olimpiskās ceļazīmes 500 metros

8. maijā 16:25 2024. gada 8. maijā 16:25
Latvijas smaiļotāju divnieks Atvars Vilde/Aleksejs Rumjancevs trešdien Ungārijā Parīzes olimpisko spēļu atlases sacensībās 500 metru distancē neizcīnīja ceļazīmi uz Olimpiādi.

Priekšsacīkstēs Latvijas sportisti bija otrie ar finišu vienā minūtē un 30,34 sekundēs, uzvaru izcīnījušajiem francūžiem, kas uzreiz iekļuva finālā, zaudējot 0,97 sekundes. Pusfinālā, kurā deviņi dueti cīnījās par vēl trīs vietām uz A finālu, latvieši finišēja pirmie - 1:29,62.

Finālā, kuru pirmo divu vietu ieguvēji izcīnīja olimpiskās ceļazīmes, Vilde/Rumjancevs finišēja pēdējie, devītie (1:30,15). Pirmās divas vietas izcīnīja poļi Jakbus Stepuns/Pšemislavs Korsaks (1:27,57) un tā dēvētie neitrālie sportisti baltkrievi Vladislavs Kravecs/Dmitrijs Natinčiks (1:27,79).

Sieviešu divnieku sacensībās 500 metru smaiļošanā Melānija Čamane/Krista Bērziņa bija sestās (1:44,99), no pirmā trijnieka, kas iekļuva A finālā, atpaliekot 2,16 sekundes. Pusfinālā latvietes arī bija sestās (1:46,55) un pirmais trijnieks palika 1,82 sekunžu attālumā.

Ceturtdien smaiļošanā 500 metros startēs Krista Bērziņa un kano airēšanā 1000 metros - Roberts Lagzdiņš. Pēc tam turpat Segedā norisināsies Pasaules kausa posms.