Publicitātes attēls. (Foto: Latvijas Nacionālais dabas muzejs)

Dabas muzejā atklās peoniju izstādi; sola ļoti bagātīgu ziedu klāstu

Viena Vide Visiem
11. jūnijā 13:12 2024. gada 11. jūnijā 13:12
 
Dzīvesstila
nodaļa
| Jauns.lv
Latvijas Nacionālajā dabas muzejā šonedēļ būs apskatāma peoniju ziedēšanas kulminācija - no 13. līdz 16. jūnijam norisināsies izstāde ''Peonijas 2024”.

Daudzviet peoniju ziedi šobrīd ir pašā pilnbriedā, un izstādē būs pārstāvētas apmēram 200 peoniju šķirnes. Izstādi jau otro gadu pēc kārtas rīkos kolekcijas dārza ''Ķesterciema peonijas'' saimniece Elita Zvingule sadarbībā ar citiem peoniju audzētājiem no dažādām Latvijas vietām, tāpēc ziedu klāsts būs ļoti bagātīgs.

Peonijas labos apstākļos var netraucēti augt un ziedēt ilgi, pat desmitiem gadu. Latvijā peonijas ir sena un iemīļota ziedu kultūra, un jau kopš 19. gadsimta tās atrodamas gandrīz katrā dārzā. Pēdējā laikā, pateicoties jaunām, interesantām šķirnēm, cilvēku interese par peonijām arvien pieaug, un Dabas muzejā peoniju izstāde ir viena no skaistākajām un gaidītākajām vasaras ziedu izstādēm.

Izstādē ''Peonijas 2024” piedalīsies peoniju audzētājas Elita Zvingule (''Ķesterciema peonijas”), Silvija Jaundžeikare (''Silvijas peonijas”), Vineta Briška-Kambala no Kocēniem un Lidija Brice no Pelēču pagasta, kā arī peoniju kolekcionārs Aleksejs Ivanovs (AlexFlowers).

Arī pērn varēja vērot līdzīgu izstādi muzejā.

Šā gada izstādē stādus netirgos, bet ikvienam interesentam būs iespēja saņemt pieredzējušo peoniju audzētāju sniegtās konsultācijas un uzzināt vairāk par peoniju šķirnēm, audzēšanu, selekciju un īsto šķirņu izvēli savam dārzam.

Izstādes ''Peonijas 2024'' apmeklētājiem būs pieejama laikā no 13.-16. jūnijam - ceturtdien no plkst, 12.00–17.00, bet atlikušās nedēļas dienas no plkst, 10 līdz 17.

Biļetes izstādes apmeklētāji var iegādāties muzejā uz vietas, kā arī lietotnē 'Mobilly''. Izstādi bez maksas drīkst apmeklēt pirmsskolas vecuma bērni, internātskolu, speciālās izglītības skolu un klašu audzēkņi, krīzes centru, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klienti, bāreņi un bez vecāku gādības palikuši bērni un tos pavadošās personas, uzrādot statusu apliecinošu dokumentu, kā arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kas ataino norises muzejā, citu muzeju darbinieki, politiski represētie, tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotāji, personas ar invalitāti un atsevišķi to pavadoņi, kā arī personas ar ielūgumiem un Dabas muzeja ieejas kartēm.

Citi šobrīd lasa

Ko dara kādreizējais Latvijas premjers Valdis Birkavs? Raksta atmiņas, kritizē jaunos, aizstāv Avenu, klausās operu
Kā zināt, vai esi inficējies ar kādu no tīģerodu pārnēsātajām slimībām? Skaidro profesore Zavadska
Kuriem Saeimas deputātiem šogad ir bijušas vislielākās mēnešalgas?
Tēmas: Rīga
Pievienot komentāru