FOTO: Krievijas agresijas slavinātāja Jeļena Kreile saņem 3 gadu reālu cietumsodu 8

Sabiedrība
10. jūlijā 14:16 2024. gada 10. jūlijā 14:16
 
Ziņu
nodaļa
| Jauns.lv
Rīgas pilsētas tiesa šodien piespriedusi 3 gadu reālu cietumsodu prokremliskajai aktīvistei Jeļenai Kreilei par Krievijas simbolikas un citu karu slavinošu simbolu izvietošanu. Pati apsūdzētā spriedumu noklausījās neklātienē ar videozvanu no cietuma.

Iepriekš prokurore debatēs bija lūgusi tiesai piespriest trīs gadus un sešus mēnešus cietumā Kreilei, kura vairākas reizes savas dzīvesvietas logos izvietojusi Krievijas simboliku un citus karu slavinošus simbolus.

Sieviete apsūdzēta par to, ka publiski slavināja un attaisnoja Krievijas veiktos noziegumus pret mieru un kara noziegumus Ukrainā, kā arī PSRS īstenotā genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara noziegumu izdarīšanu Latvijā.

Spriedumu klātienē klausīties bija ieradusies kādreizējā Krievijas aģentūras "Rossija Segodņa" propagandas resursa "Baltnews" autore Alla Berezovskaja un prokrieviskā aktīviste Tatjana Andrijeca.

Andrijeca saskaņā ar Valsts drošības dienesta (VDD) rīcībā esošo informāciju ir iesaistīta pret Latvijas nacionālās drošības interesēm vērstās aktivitātēs saziņas lietotnē "Telegram" izveidotā kanālā "Baltijas antifašisti". Pērn arī viņa tika apcietināta, taču pēcāk tiesa lēma mainīt drošības līdzekli.

Saistītās ziņas

Tiesa lemj paturēt apcietinājumā gan "Z patrioti" Kreili, gan Krievijas karoga vicinātāja Dubjago māti 1
Prokremliskā aktīviste Kreile veic provokācijas tiesas sēdē 2
Bēdīgi slavenajai Torņkalna “Z patriotei” Jeļenai Kreilei caur logu iemet pa galvu ar ķieģeli 3

Saskaņā ar apsūdzību sieviete no 2023.gada 7.marta līdz 2023.gada 15.jūnijam, nolūkā publiski paust savu atbalstu Krievijai, savas dzīvesvietas logos izvietoja paštaisītu Krievijas karogu ar uzrakstu "Dievs sargā Latviju", paštaisītu Krievijas karogu bez uzraksta, kā arī paštaisītu Krievijas karogu ar uzrakstu "Путин мой друг" (Putins mans draugs).

Tāpat sieviete izvietoja secīgi baltas, zilas un sarkanas krāsas līmlentes, attēlojot Krievijas karogu, sarkanas krāsas apliecību uz kuras redzams Krievijas ģerbonis un uzraksts "МВД России" (Krievijas Iekšlietu ministrija) un fotogrāfiju, kurā attēlotas četras sievietes un vienai no tām sarkanas krāsas kleita ar PSRS simboliku - sirpi un āmuru, kā arī fonā novietots auduma gabals, kurā secīgi attēlotas krāsas - balta, zila un sarkana, attēlojot Krievijas karogu.

Apsūdzētā, apzinoties, ka Krievija veic plaša mēroga iebrukumu Ukrainas teritorijā, publiski pauda atbalstu šīs agresora valsts pārvaldei, kā arī ar savām darbībām slavināja un attaisnoja šīs agresora valsts īstenotos noziegumus.

Apsūdzētā sieviete savu vainu viņai inkriminētajā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzina.

Maija beigās Rīgas pilsētas tiesai nodota vēl viena krimināllieta, kurā apsūdzēta Kreile. Saskaņā ar apsūdzību Kreiles dzīvesvietā uz logiem bija izvietots audums ASV karoga krāsā, bet uz auduma fona fotoattēls ar diviem cilvēkiem PSRS armijai līdzīgos formastērpos, kā arī PSRS karogam līdzīgs attēls. Lietas izskatīšanas datums patlaban nav nozīmēts.

Jau ziņots, ka pērn rudenī citā krimināllietā Rīgas pilsētas tiesa Kreilei par genocīda, nozieguma pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu piespriedusi nosacītu brīvības atņemšanu uz vienu gadu.

Spriedums tika pārsūdzēts un to būs jāskata Vidzemes apgabaltiesā 11.septembrī plkst.10.

Kreile daudzkārt konstatēta publiskās vietās un publiskos pasākumos, nēsājot pleca somu ar simbolu "Z", kas Krievijas propagandas resursos tiek izmantots kā atbalsta simbols Krievijas sāktajai karadarbībai Ukrainā.

Tāpat persona pie Krievijas vēstniecības Rīgā pauda atbalstu agresorvalstij laikā, kad tur norisinājās pret Krievijas sākto karu Ukrainā vērsta protesta akcija. Persona regulāri veikusi arī citas provokatīvas darbības, kas vērstas uz Krievijas agresijas slavināšanu un attaisnošanu.

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica" iepriekš vēstīja, ka Kreile ir mājsaimniece, kura dzimusi un augusi Latvijā, bet latviski zinot pāris vārdu. Protestētāja viņā esot pamodusies Covid-19 pandēmijas laikā, kad ieejai veikalā vajadzēja vakcinācijas sertifikātu. Tad arī sākušās pirmās saķeršanās ar likumsargiem, kas kulminēja pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Sieviete žurnālistiem atkārtojusi, ka neiestājas ne par karu, ne par Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, bet no viņas nav bijis iespējams iegūt atbildi, kas notiek Ukrainā. Tas nekādi neesot saistīts ar pret viņu sāktajām lietām. Vainu nevienā no lietām Kreile neatzīstot, bet vēršanās pret viņu notiekot, jo "ļaunie spēki vēršas pret labajiem, tie ir dēmoni".

Citi šobrīd lasa

Latvijas kriminālā vēsture: uz apsūdzēto sola Japončika banda no Latgales
Marta mira agonijā, nokrītot no klints Itālijas salā: viņa lūdza savam partnerim palīdzību, taču viņš viņu neglāba 6
Mirusi 94 gadus vecā Klinta Īstvuda mīļotā, kura bija 33 gadus jaunāka par aktieri
Skatīt visus komentārus