Pexels.com/@RDNE Stock project

Cimdeniekos, kamēr mamma guļ, piecgadīga meitenīte ar autobusu aizbrauc uz Liepāju 6

112
10. jūlijā 10:33 2024. gada 10. jūlijā 10:33
 
Ziņu
nodaļa
| Jauns.lv
Aizvadītajā nedēļā Valsts policijā saņemta informācija, ka Liepājā pamanīta aptuveni piecus gadus veca meitenīte, kura pārvietojusies viena pati, informē likumsargi.

Noskaidrots, ka meitene, kamēr mamma gulējusi, bija izgājusi no dzīvesvietas un vairāk kā piecas stundas pavadījusi ārpus mājām līdz atrasta Liepājā, kas ir aptuveni 7 kilometru attālumā no viņas dzīvesvietas. Pret meitenītes mammu uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Piektdien, 5.jūlijā ap pulksten 11.15 Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Dienvidkurzemes iecirknī saņemta informācija, ka Liepājā, Lielā ielā kāds garāmgājējs pamanījis aptuveni piecus gadus vecu meitenīti, kura pastaigājusies viena pati.

Valsts policijas amatpersonas ieradās notikuma vietā un sāka skaidrot notikušo. Likumsargi ieradās pie meitenītes mammas dzīvesvietā un noskaidroja, ka, kamēr viņa gulējusi, ap pulksten 05.30 mazgadīgā paņēmusi mājas atslēgas un viena pati izgājusi ārā no dzīvesvietas Dienvidkurzemes novadā, Cimdeniekos.

Ap pulksten 08.00 sieviete konstatējusi, ka meita nav mājās, pēc kā uzsākusi sava bērna meklēšanu Cimdeniekos, taču līdz pat policijas ierašanās brīdim viņas dzīvesvietā, sieviete neuzskatīja par vajadzīgu ziņot policijai, ka kopš pulksten 05.30 ir pazudusi viņas mazgadīgā meita. 

Rezultātā, pateicoties garāmgājējam, meitenīte atrasta Liepājā, Lielā ielā ģērbusies krekliņā, šortos un ziemas cepurē. Noskaidrots, ka meitenīte atbrauca uz Liepāju ar sabiedrisko transportu – autobusu. 

Valsts policijā pret sievieti uzsākts administratīvā pārkāpuma process par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, par šādu administratīvu pārkāpumu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 210 eiro. Administratīvās pārkāpuma lietas materiāli nodoti Liepājas valstspilsētas pašvaldības Administratīvajai komisijai lēmuma pieņemšanai par soda apmēru. 

Likumsargi izsaka pateicību atsaucīgajam iedzīvotājam, kurš nebija vienaldzīgs šajā situācijā un nekavējoties ziņoja policijai par notikušo. Tāpat policija arī turpmāk aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un informēt par šādiem un līdzīgiem gadījumiem.

Policija uzsver, ka viens no vecāku atbildīgākajiem un svarīgākajiem uzdevumiem ir rūpēties par bērnu dzīvību un drošību.

Citi šobrīd lasa

Ministra Ašeradena bijusī sieva Daiga Freimane pēc šķiršanās dodas uz Parīzi kļūt par gleznotāju
FOTO: pēdējā gaitā tiek pavadīta bijusī Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre
"Negaidījām, ka tik daudzi būs gatavi palīdzēt," pēc jūrā pazudušā ūdens motociklista masveida meklējumiem "Bezvests.lv" izplata paziņojumu 1
Skatīt visus komentārus