Shutterstock

Šīs mājlietas nekad nevajadzētu pirkt lietotas 1

Noderīgi ikdienā
10. jūlijā 11:56 2024. gada 10. jūlijā 11:56
 
Padomu
nodaļa
| Jauns.lv
Mēbeļu un citu mājlietu iegāde var būt dārga un, ja pērc šīs mantas lietotas, tas ir labs veids, kā ietaupīt naudu. Taču ir dažas lietas, kuras lietotas pirkt tomēr nevajadzētu.

1. Matrači

Matrači ir dārga prece. Tie ir grūti pārvietojami, un uz tiem jūs pavadāt vismaz astoņas stundas diennaktī. Ir liels kārdinājums samazināt izdevumus un iegādāties lietotu matraci, tomēr tas ir nepārdomāts lēmums. Pastāv liels risks, ka iegādāsities jau labu laiku izgulētu matraci, kas savukārt var kaitēt jūsu mugurkaulam. Tāpat matracis ir daudzu mikrobu, baktēriju un putekļu ērcīšu mājvieta, tāpēc, pirms pieņemt lēmumu par lietota matrača iegādi, vajadzētu padomāt divreiz. 

2. Gultasveļa

Riski attiecībā uz lietotas gultas veļas pirkšanu ir līdzīgi, kā lietota matrača iegādē. Tas ir nehigiēniski, turklāt, ir daudz dažādu cenu kategoriju veikalu, kur gultas veļu iespējams iegādāties par patiesi labām cenām. 

3. Bērnu gultiņa

Iegādājoties lietotu bērnu gultiņu, riskējat iegādāties modeli, kas neatbilst pašreizējiem drošības standartiem. Tāpat, pērkot lietotas bērnu mēbeles, der noskaidrot, vai ir pieejamas pilnīgi visas detaļas. 

4. Katli un pannas

Nav vērts riskēt ar savu veselību, iegādājoties lietotas pannas vai katlus. Lielākā daļa cilvēku lieto nepiedegošā pārklājuma pannas, kas, lietotas būdams, var būt saskrāpētas. Pat neliels skrāpējums var ietekmēt gan ēdiena kvalitāti, gan jūsu veselību, jo šos virtuves priekšmetus mēdz izgatavoti no bīstamiem un toksiskiem materiāliem.

Saistītās ziņas

Lietuviešu lietoto apģērbu uzņēmums "Vinted" spiests maksāt 2,4 miljonu eiro sodu
Kostīmu māksliniece Berta Vilipsone: "Uz humpalām eju kā uz darbu"
Ar ko jārēķinās, ja "humpalās" pērc bērnu mantiņas, par kurām neko nezini 4

5. Mazā virtuves sadzīves tehnika

Mazās ierīces, piemēram, blenderi, tosteri un virtuves kombainu, vienmēr vajag iegādāties pilnīgi jaunas. Tas ir tāpēc, ka lietotas, šīs ierīces var būt ugunsnedrošas, tas savukārt var paaugstināt ugunsgrēka risku. 

6. Putekļsūcējs

Augstas kvalitātes putekļsūcējs var būt liels pirkums, taču, iegādājoties lietotu putekļsūcēju, pastāv risks. Jūs nekad īsti nezināt, cik vecs ir putekļsūcējs un vai tā detaļas ir nomainītas. Daudziem putekļsūcējiem gadu gaitā ir tendence zaudēt sūkšanas spēju. Turklāt tam var būt nepieciešams jauns filtrs, kas ir papildu izmaksas.

7. Lampa

Ir kārdinoši iegādāties antīku lampu no antikvariāta, taču ir svarīgi pievērst uzmanību dažām detaļām. Veclaicīgām lampām var būt bojāta vai novecojusi elektroinstalācija, kas var izraisīt ugunsgrēku. Tomēr, ja jūs patiešām esat iemīlējis lampu, to noteikti pēc iegādes jāparāda profesionālim, kas lampu uzstādīs atbilstoši visiem drošības standartiem. 

Citi šobrīd lasa

Latvijas kriminālā vēsture: uz apsūdzēto sola Japončika banda no Latgales
Marta mira agonijā, nokrītot no klints Itālijas salā: viņa lūdza savam partnerim palīdzību, taču viņš viņu neglāba 6
FOTO: pēdējā gaitā tiek pavadīta bijusī Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre
Pievienot komentāru